Chaetodon Wiebeli

Chaetodon Wiebeli je jedným z najčastejších miestnych druhov rýb. Obvykle nájdený v pároch, aj keď niekedy sa zhromaždia a tvoria veľké skupiny.

Obj. čislo:
f030

Podobný tovar

  • Labroides Dimidiatus

    Labroides Dimidiatus má na útesoch nezastupiteľnú úlohu.Jedná sa asi o najznámejšie čistiace ryby, ktoré si zriaďujú čistiace stanice po celej indopacifickej oblasti.

Chaetodon Wiebeli

Chaetodon wiebeli sa tiež bežne označuje ako Hongkong Butterflyfish možno ho nájsť vo všetkých teplých tropických vodách z Indo-malajzijskej z Japonska do Thajska; vrátane Ryukyu ostrovy, Taiwan, Južná Čína a Thajského zálivu. Chaetodon wiebeli má silne stlačené oválne telo. Farba tela je žltá s diagonálnymi pruhmi hnedej na bokoch, široký čierny pruh cez oko s bielou hneď za ním, čierne izolované miesto je na čele. Chrbtová, chvostová, análna a panvová plutva sú žlté a majú vertikálne tmavý pruh na chvostovej plutve. Chaetodon wiebeli obýva skalnaté a koralový útesy, väčšinou vo dvojiciach a malých skupinách v hĺbke 4 až 25 metrov. Jedným z najčastejších miestnych druhov rýb. Obvykle nájdený v pároch, aj keď niekedy sa zhromaždia a tvoria veľké skupiny.

Naposledy ste si prehliadali