Labroides Dimidiatus

Labroides Dimidiatus má na útesoch nezastupiteľnú úlohu.Jedná sa asi o najznámejšie čistiace ryby, ktoré si zriaďujú čistiace stanice po celej indopacifickej oblasti.

Dostupnosť:
Na objednávku
Obj. čislo:
f002
Akcia -100%

Labroides Dimidiatus

Labroides Dimidiatus Čeľaď: Labridae Anglicky: Bluestreak cleaner wrasse Biotop: útesové more. Pôvod: Tropický Indopacifik: Červené more, východná Afrika, Marquesan a Ducie, severne po Japonsko, južne po Lord Howe a Rapa. Lokalizácia: Celá nádrž Dĺžka života: Cca 5 rokov. V akváriách často výrazne kratšiu dobu. Dop.počet rýb: 1 kus. Min.vel.n.: 200 litrov, lepšie väčšie. Kŕmenie: V prvom rade parazitmi na iných rybách a odumierajúce čiastočky ich kože. V núdzi si zvykne prijímať aj inú potravu, Biela komária larva-Koretra,Kryll,Mysis a Žiabronožka solná-artémia Pohlavie: Ťažko zistiteľné. V prírode sa všetci rodia ako samice a len niektoré zmenia pohlavie. Keď v danom teritóriu uhynie samec, dominantná samica zmení pohlavie. Odchov: V zajatí sa nerozmnožuje. Znášanlivosť: Pokojná rybka. K vlastnému druhu agresívna. Charakteristika: Jedná sa asi o najznámejšie čistiace ryby, ktoré si zriaďujú čistiace stanice po celej indopacifické oblasti. Celý život žijú na jednom mieste a okolité ryby sa preto rýchlo naučia, kde hľadať pomoc od parazitov. Labroides dimidiatus si väčšinou vyberajú nápadné miesta na okrajoch útesov, aby si ich ryby ľahšie zapamätali. Nezriedka sa k "čistiacej stanici" sťahujú v celých kŕdľoch a musia trpezlivo čakať, až na nich príde rad. Ide o vcelku pokojnú, spoločenskú rybku. V akváriu sa spravidla chová len jeden jedinec, viac jedincov v malých priestoroch sa bude napádať a môžu sa aj zabiť, problémom bude aj nedostatok potravy. Cez deň sa venuje očiste rýb, v noci sa ukrýva do štrbín. Salinita: 1,020-1,025 g/cm3. Je to ryba potravne špecializovaná na zber parazitov a odumierajúcich častí kože iných rýb. U dovážaných starších jedincov hrozí, že v nádrži nebude mať dostatok potravy a rýchlo uhynie. Mladší jedinci si ľahšie zvyknú na prípadnú náhradnú potravu, ale nie vždy. Keď už si túto rybu do akvária kúpime, malo by to byť do čo najväčšieho s dostatkom rýb. Na útesoch majú nezastupiteľnú úlohu. Kvôli často koristníckemu lovu pre akvaristické účely sú ich stavy decimované, čo prináša utrpenie mnohým útesovým rybám, kvôli premnoženým parazitom.
 • Chaetodon Wiebeli

  Chaetodon Wiebeli je jedným z najčastejších miestnych druhov rýb. Obvykle nájdený v pároch, aj keď niekedy sa zhromaždia a tvoria veľké skupiny.

 • Zanclus Cornutus

  Zanclus Cornutus hodí sa pre viacdruhové akvária. Vo veľkom akváriu je možné chovať pár, v naozaj veľkých potom aj skupinu 6 a viac kusov.

 • Centropyge Bicolor

  Centropyge Bicolor nenáročný druh vhodný aj pre začiatočníkov. Pláva okolo útesu a hľadá potravu.

 • Chaetodontoplus Mesoleucus

  Chaetodontoplus Mesoleucus pokojná ryba vhodná do spoločenskej nádrže.

 • Pomacanthus Imperator

  Pomacanthus Imperator jeden z najkrajšie vyfarbených pomcov a tiež najčastejšie chovaný. Mladí jedinci tohto druhu majú modré telo s bielou kresbou.

 • Paracanthurus Hepatus

  Paracanthurus Hepatus sa živí riasami a dospelý jedinec spoľahlivo vyčistí celú nádrž.

  9,50 € s DPH

 • Zebrasoma Scopas

  Zebrasoma Scopas sa živí riasami a dospelý jedinec spoľahlivo vyčistí celú nádrž. Zuby v malej tlame používa k okusovaniu rias a pojedaniu planktónu.

 • Amphiprion Ocellaris

  Amphiprion Ocellaris je to asi najrozšírenejšia akvariiná morská ryba.Je to nenáročný druh, ktorý je vhodný pre všetkých začiatočníkov.

 • Chromis Viridis

  Chromis Viridis sapin zelený je nenáročná húfová rybka, ktorá svojimi formáciami dokáže oživiť každé reefové akvárium.

 • Zebrasoma Veliferum

  Zebrasoma Veliferum sa živí riasami a dospelý jedinec spoľahlivo vyčistí celú nádrž. Hodí sa pre viac-druhové veľké akvária.

 • Acanthurus Lineatus

  Acanthurus Lineatus sa hodí pre viac-druhové veľké akvária.Zaujímavá je tiež výrazne vykrojenou chvostovou plutvou v tvare polmesiaca.

 • Pseudochromis Paccagnelae

  Pseudochromis Paccagnelae

 • Pomacanthus Semicirculatus

  Pomacanthus Semicirculatus pridávame len do riadne zabehnutej nádrže.