Labroides Dimidiatus

Akcia -100%

Labroides Dimidiatus má na útesoch nezastupiteľnú úlohu.Jedná sa asi o najznámejšie čistiace ryby, ktoré si zriaďujú čistiace stanice po celej indopacifickej oblasti.

Obj. čislo:
f002

Podobný tovar

 • Chaetodon Wiebeli

  Chaetodon Wiebeli je jedným z najčastejších miestnych druhov rýb. Obvykle nájdený v pároch, aj keď niekedy sa zhromaždia a tvoria veľké skupiny.

 • Zanclus Cornutus

  Zanclus Cornutus hodí sa pre viacdruhové akvária. Vo veľkom akváriu je možné chovať pár, v naozaj veľkých potom aj skupinu 6 a viac kusov.

 • Centropyge Bicolor

  Centropyge Bicolor nenáročný druh vhodný aj pre začiatočníkov. Pláva okolo útesu a hľadá potravu.

 • Chaetodontoplus Mesoleucus

  Chaetodontoplus Mesoleucus pokojná ryba vhodná do spoločenskej nádrže.

 • Pomacanthus Imperator

  Pomacanthus Imperator jeden z najkrajšie vyfarbených pomcov a tiež najčastejšie chovaný. Mladí jedinci tohto druhu majú modré telo s bielou kresbou.

 • Paracanthurus Hepatus

  Paracanthurus Hepatus sa živí riasami a dospelý jedinec spoľahlivo vyčistí celú nádrž.

  9,50 € s DPH

 • Zebrasoma Scopas

  Zebrasoma Scopas sa živí riasami a dospelý jedinec spoľahlivo vyčistí celú nádrž. Zuby v malej tlame používa k okusovaniu rias a pojedaniu planktónu.

 • Amphiprion Ocellaris

  Amphiprion Ocellaris je to asi najrozšírenejšia akvariiná morská ryba.Je to nenáročný druh, ktorý je vhodný pre všetkých začiatočníkov.

 • Chromis Viridis

  Chromis Viridis sapin zelený je nenáročná húfová rybka, ktorá svojimi formáciami dokáže oživiť každé reefové akvárium.

 • Zebrasoma Veliferum

  Zebrasoma Veliferum sa živí riasami a dospelý jedinec spoľahlivo vyčistí celú nádrž. Hodí sa pre viac-druhové veľké akvária.

 • Acanthurus Lineatus

  Acanthurus Lineatus sa hodí pre viac-druhové veľké akvária.Zaujímavá je tiež výrazne vykrojenou chvostovou plutvou v tvare polmesiaca.

 • Pseudochromis Paccagnelae

  Pseudochromis Paccagnelae

 • Pomacanthus Semicirculatus

  Pomacanthus Semicirculatus pridávame len do riadne zabehnutej nádrže.

Labroides Dimidiatus

Labroides Dimidiatus Čeľaď: Labridae Anglicky: Bluestreak cleaner wrasse Biotop: útesové more. Pôvod: Tropický Indopacifik: Červené more, východná Afrika, Marquesan a Ducie, severne po Japonsko, južne po Lord Howe a Rapa. Lokalizácia: Celá nádrž Dĺžka života: Cca 5 rokov. V akváriách často výrazne kratšiu dobu. Dop.počet rýb: 1 kus. Min.vel.n.: 200 litrov, lepšie väčšie. Kŕmenie: V prvom rade parazitmi na iných rybách a odumierajúce čiastočky ich kože. V núdzi si zvykne prijímať aj inú potravu, Biela komária larva-Koretra,Kryll,Mysis a Žiabronožka solná-artémia Pohlavie: Ťažko zistiteľné. V prírode sa všetci rodia ako samice a len niektoré zmenia pohlavie. Keď v danom teritóriu uhynie samec, dominantná samica zmení pohlavie. Odchov: V zajatí sa nerozmnožuje. Znášanlivosť: Pokojná rybka. K vlastnému druhu agresívna. Charakteristika: Jedná sa asi o najznámejšie čistiace ryby, ktoré si zriaďujú čistiace stanice po celej indopacifické oblasti. Celý život žijú na jednom mieste a okolité ryby sa preto rýchlo naučia, kde hľadať pomoc od parazitov. Labroides dimidiatus si väčšinou vyberajú nápadné miesta na okrajoch útesov, aby si ich ryby ľahšie zapamätali. Nezriedka sa k "čistiacej stanici" sťahujú v celých kŕdľoch a musia trpezlivo čakať, až na nich príde rad. Ide o vcelku pokojnú, spoločenskú rybku. V akváriu sa spravidla chová len jeden jedinec, viac jedincov v malých priestoroch sa bude napádať a môžu sa aj zabiť, problémom bude aj nedostatok potravy. Cez deň sa venuje očiste rýb, v noci sa ukrýva do štrbín. Salinita: 1,020-1,025 g/cm3. Je to ryba potravne špecializovaná na zber parazitov a odumierajúcich častí kože iných rýb. U dovážaných starších jedincov hrozí, že v nádrži nebude mať dostatok potravy a rýchlo uhynie. Mladší jedinci si ľahšie zvyknú na prípadnú náhradnú potravu, ale nie vždy. Keď už si túto rybu do akvária kúpime, malo by to byť do čo najväčšieho s dostatkom rýb. Na útesoch majú nezastupiteľnú úlohu. Kvôli často koristníckemu lovu pre akvaristické účely sú ich stavy decimované, čo prináša utrpenie mnohým útesovým rybám, kvôli premnoženým parazitom.

Naposledy ste si prehliadali