Pomacanthus Imperator

Pomacanthus Imperator jeden z najkrajšie vyfarbených pomcov a tiež najčastejšie chovaný. Mladí jedinci tohto druhu majú modré telo s bielou kresbou.

Obj. čislo:
f035

Podobný tovar

  • Labroides Dimidiatus

    Labroides Dimidiatus má na útesoch nezastupiteľnú úlohu.Jedná sa asi o najznámejšie čistiace ryby, ktoré si zriaďujú čistiace stanice po celej indopacifickej oblasti.

Pomacanthus Imperator

Pomacanthus Imperator Čeľaď: Pomacanthidae (Pomcovití) Anglicky: Emperor angelfish Biotop: útesové more. Pôvod: Indický a Tichý oceán. Lokalizácia: Stredná a dolná časť nádrže Dĺžka života: Cca 15 rokov. Dop.počet rýb: Samostatne alebo 1 samca a viac samíc. Nechovať s inými pomcovitými druhmi. Min.vel.n.: 350 litrov. Kŕmenie: všežravec - základom potravy by mali byť riasy. Dôležitá je pestrosť potravy. Prikrmujeme mäsitú zložkou - garnáty, krevety, mäkkýše, vidlonožce Mysis a žábronožky. Ďalej špenát, i umelé špeciálne krmivo s prídavkom spiruliny. Môže poškodzovať ohryzovaním koraly! Pohlavie: Ťažko zistiteľné. Mladí jedinci tohto druhu majú modré telo s bielou kresbou, ktorá sa v dospelosti mení. Odchov: V akváriu sa nerozmnožujú. Ikry vypúšťa do voľnej vody a tie sa stávajú súčasťou planktónu. Znášanlivosť: Teritoriálne a pomerne agresívne ryby. Charakteristika: Jeden z najkrajšie vyfarbených pomcov a tiež najčastejšie chovaný. Náročná ryba na chov, nie je vhodná pre začiatočníkov. Je citlivá na kvalitu a chemizmus vody. Pridávame ju len do riadne zabehnutej nádrže a najlepšie ako posledného obyvateľa. Je agresívny vo svojom teritóriu. Nádrž musí byť dobre prekysličená. Lepšie je kúpiť mladého jedinca, ktorý si ľahšie zvyká na novú potravu. U starších jedincov môže byť problém s aklimatizáciou i s prímom potravy.

Naposledy ste si prehliadali